Pojištění internetových rizik je forma pojištění právní ochrany. Pomůže zmírnit třeba i riziko on-line nákupů, zneužití karet či pomluv na internetu. Určitě se vyplatí si jej zřídit a my vám řekneme proč. Pokud už nějaké pojištění právní ochrany máte, určitě se podívejte do pojistných podmínek, jaká rizika a důsledky s nimi spojené kryje. 

 

Základní prevencí je pravidelná změna hesel a PIN kódů, nejlépe každé 3 měsíce. Většina uživatelů internetu svá hesla ale dobrovolně nemění. Heslo je však často jedinou složkou zabezpečení, která může odvrátit napadení uživatele. Používat slabá hesla nebo dokonce jen jedno stejné pro několik účtů je vysoce rizikové. Nákupy a jiné oblasti života se přesouvají na internet a proto má pojištění smysl. 

Co kryje pojištění internetových rizik

Pojištění internetových rizik vám pomáhá třeba v případech, kdy dojde ke zneužití údajů z platebních karet na internetu nebo internetového bankovnictví. Pojištění pomůže zmírnit také riziko on-line nákupů. Zahrnuje i pojistné plnění v případech, kdy vám z e-shopu přijde zboží poškozené nebo vám nedorazívůbec. Jakmile nastane pojistná událost, dostanete důležitou odbornou pomoc a finanční plnění.

Co ještě pojištění zahrnuje

Pojišťovna nabízí kromě finančního plnění i asistenci odborníka, když si sami s bezpečnostním nastavením neporadíte. Pojištění kryje i náklady na obnovu ztracených dat z poškozeného zařízení, třeba při ztrátě rodinných fotografií nebo důležitých dokumentů. Součástí je právní asistence a pomoc při poškození on-line pověsti, zneužití identity i pomluv na sociálních sítích a diskuzních fórech

Územní platnost je omezená

Otázka územní platnosti pojištění je důležitá, protože se pro jednotlivé kategorie liší. Při vzniku pojistné události na základě nákupu zboží na internetu, platí pojištění pro následující oblasti:

  • státy EU
  • Austrálie
  • Island
  • Izrael
  • Japonsko
  • Kanada
  • Norsko
  • Nový Zéland
  • Švýcarsko
  • USA

Pokud si objednáváte z čínských e-shopů, jako je třeba Aliexpress, pojištění se na ně nevztahuje. Musí jít také o zboží nové, zaplacené a za 900 až 50 000 Kč. Nesmí jít o zvířata, rostliny, jídlo, cenné papíry, zbraně, služby, zboží z aukčních portálů a věci určené k podnikání. U zneužití platební kartyidentity nebo poškození pověsti na internetu a sociálních sítích je pojištění platné po celém světě.

Jak se řeší poškození pověsti

U poškození pověsti na internetu a sociálních sítích nejde o finanční náhradu jako takovou. Jde o částku, kterou pojišťovna vynaloží k odstranění nebo znesnadnění přístupu k negativním informacím na vaši osobu. Pojišťovna zakryje nebo vytěsni poškozující zprávy jinými příspěvky. Obrátí se i na poskytovateledané internetové stránky, popřípadě přímo na pachatele se žádostí o stažení poškozujících informací. 

Týká se vás některý z výše uvedených bodů? Neváhejte proto a zabezpečte svůj pohyb na internetu co nejvíce. Pojištění internetových či kybernetických rizik se v dnešní době stává nezbytností. Neváhejte nás proto kontaktovat. Pomůžeme vám.

Přečtěte si dále